DECADA la disciplinele tehnice

Suntem încântați să vă anunțăm că începând cu data de 19 februarie și până la 29 martie 2024 în cadrul I.P. Școala Profesională nr.7 din Chișinău va fi organizată DECADA la disciplinele tehnice . În următoarele zile, elevii noștri vor fi implicați într-o serie de activități captivante și provocări tehnice care să le dezvolte competențele și pasiunea pentru domeniul lor de studiu.

🛠️ Ce putem aștepta în această perioadă?

Ore publice, Olimpiade la disciplinile de specialitate, Concursuri/Victorine, expoziție de creație tehnică.

🎓 De ce este importantă această decada?

·        Dezvoltarea Abilităților Practice: Elevii vor avea oportunitatea să-și dezvolte abilitățile practice și să aplice cunoștințele tehnice în context real.

·        Promovarea Pasionaților: Vrem să evidențiem talentele și pasiunile elevilor pentru domeniile tehnice și să îi încurajăm să urmeze cariere de succes.

👩‍🔧 Cui se adresează această inițiativă? Toți elevii școlii profesionale sunt invitați să participe activ la această decada. Fie că studiază electrotehnică, mecanică, construcții sau alte discipline tehnice, toți vor găsi ceva captivant și relevant pentru carierele lor viitoare.

🚨 Urmăriți-ne pentru Actualizări  Săptămânale! Nu ratați nicio noutate! Vom ține comunitatea noastră informată cu privire la evenimentele zilnice, realizările elevilor și momentele memorabile din cadrul acestei perioade speciale.

Pe pracursul acestei săptămâni ( 19-23.02.2024)  avem deja realizate următoarele activități:

1.     Victorină realizată de doamna Liuba Munteanu și domnul Guler Mihai, grupa Ls17;

2.     Oră publică realizată de domnul Arteni Veaceslav, grupa St31;

3.     Oră publică realizată de domnul Bargan Andrei, grupa El12;

4.     Oră publica la I/P realizată de domnul Ion Alaiba, grupa Em14;

5.     Oră publică realizată de domnul Vasile Ghenea, grupa El13;